Azda každá kancelária MAS na Slovensku má niečoho unikátne, čo jej kolegyne nepoznajú. V našom prípade je to tatranské safari.

Alebo inak povedané, takmer každodenné návštevy divej vysokej zveri pod našimi oknami.

„Tieto jelenice asi zistili, že tu v centre Tatranskej Lomnice ich neohrozujú predátori, preto sú tu často a stiahli sa z lesa,“ zamýšľa sa ned jedným z možných motívov ich návštev manažér kancelárie MAS Pro Tatry Ladislav Sisák.

Takto blízko. Z okna kancelárie.

Nech je tak či onak, môžeme bez zaváhania povedať, že z ich návštev máme radosť ale aj úžitok.

Vysvetľuje ekonomická manažérka našej kancelária Daniela Ferková: „Keď máme náročný deň, napríklad veľa administratívnej práce alebo sa napríklad zoznamujeme s novými príručkami, 30 až 60 sekundový pohľad a pozorovanie týchto krásnych zvierat zrelaxuje mozog, nabije nás energiou. Azda to pozná každý z vychádzok do prírody, my máme ten komfort možnosti pohľadu z kancelárie.“

Rovnakú skúsenosť má aj Ladislav Sisák. „Je to osviežujúce. Áno, nabíja nás to energiu. Sme privilegovaní, vidieť takéto niečo naživo takmer každý deň,“ dodal.

Zvieratá je zaujimavé pozorvať, čo robia, ako sa správajú. Na zážitok stačí často aj pár sekúnd.

Okoloidúci alebo návštevníci kancelárie MAS sa často na „safari“ pýtajú. „Nuž ako vtip niekedy povieme, že o hodinu príde medveď, ale ten našťastie zatiaľ nechodí. Ľuďom vysvetľujeme, že tu v Tatrách nie je vidieť z blízka divé zvieratá nič nezvyčajné a že na túto spoločnosť z divočiny sme si zvykli,“ povedal.

Ľudia si zhotovujú snímky, niekedy nám kladú i otázky.
Upokojujúce pohľady. A tiež dodávajúce energiu do ďalšej práce.

Zaujal vás náš postreh? Napíšte nám, čo zaujímavé na vašom pracovisku zažívate vy? Budeme radi.