Zapojili sme sa do súťaže o najkrajšiu fotografiu z územia MAS. V prehliadke nás svojimi troma výtvormi reprezentuje náš spolupracovník a tatranský vysokohorský nosič Matteo Turok.

Už po deviatykrát Národná sieť rozvoja vidieka SR vyhlásila súťaž „Najkrajšia fotografia z územia MAS“. Ani naša „Maska“ v nej nemohla chýbať.

Rozhodli sme sa poslať fotografie z portfólia nášho spolupracovníka Mattea Turoka. Ten nám poskytol výber desiatich fotografií, z ktorých tri do súťaže vybral manažér Pro Tatry, o.z. Ladislav Sisák.

Ako prvú Ladislav zvolil snímku s názvom „Dedinka v údolí.“

Dedinka v údolí
Dedinka v údolí.

„Ide o nádhernú fotografiu panorámy pod Belianskymi Tatrami. Imponuje mi na nej aj to, ako Matteo zachytil dve slnečné miesta,“ vysvetľuje Ladislav Sisák.

Motívom účasti v súťaži a výberu fotografií bola podľa Sisáka snaha ukázať výnimočnosť Tatier, a tým aj územia, v ktorom naša Mas Pro Tatry pôsobí.

Podľa povedaného neprekvapia ani ďalšie dve nominácie. Fotografia „Dobré ráno“ zobrazuje východ slnka v tatranskej doline.

Dobré ráno
Dobré ráno.

„Fotografia sa mi zdá cenná tým, že takýto pohľad nie každý z nás len tak ľahko zažije. Aj keď sa vyberiete na túru skoro ráno, väčšinou skôr ako o desiatej ku chate nedorazíte,“ hovorí Sisák. Turokovo dobré ráno tak mnohým ľuďom sprostredkuje pohľady, ktoré zažívajú chatári a vysokohorskí nosiči.

Veľká Lomnica
Pred búrkou.

Ako tretiu súťažnú fotografiu Laco Sisák zvolil „Pred búrkou“. Ide o pohľad na Slavkovský štít z poľa pri Veľkej Lomnici. „Na tej fotke je všetko. Začínajúca búrka, ustupujúce slnko, všetky možné farby,“ vysvetľuje Ladislav.

Hlasovanie o víťazoch v jednotlivých kategóriách bude prebiehať na facebookovom profile NSRV SR v júni 2019. Po kliknutí na linku nás môžete svojím hlasom podporiť.

Tatry v diaľke
Ďaľšia z Matteových snímok. Aký názov by ste jej dali?

O absolútnom víťazovi rozhodnú účastníci medzinárodnej výstavy Agrokomplex 2019 v Nitre, počas ktorej prebehne aj slávnostné ocenenie víťazov. Agrokomplex sa uskutoční 22. 25. augusta.

Nášmu zástupcovi Matteovi Turokovi držíme palce a tešíme sa aj na ďalšie pekné snímky z iných kútov Slovenska.

Téryho chata
Spoznávate Téryho chatu? Práve na nej Matteo pracuje ako nosič.

Ak vás fotografické oko Mattea Turoka zaujalo, jeho okolo 150 ďalších fotografií môžete vzhliadnuť aj na portáli www.500px.com/matteoturok.